Nasi Partnerzy

I Runda Zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”

DSC_4728

W sobotę 25.02.2017 r. na pływalni Aqua Lublin rozpoczęła się 41 edycja zawodów   o Laur Lubelskiego Koziołka. W sezonie 2017 zaplanowano VI rund zawodów. Podczas         I rundy wystartowało 414 zawodników reprezentujących 29 klubów. W tym gronie wystąpiło 15 najmłodszych pływaków UKP „FALA” Kraśnik z trenerem Mariuszem Kwietniewskim. Rywalizowali oni w trzech najmłodszych kategoriach wiekowych – 8 lat i młodsi, 9 lat oraz 10 lat.

W najmłodszej kategorii wiekowej bardzo dobrze zaprezentowała się Jolanta Kwietniewska, która zdobyła dwa brązowe medale – na dystansie 25 m st. grzbietowym oraz 25 m st. dowolnym.

W kolejnej kategorii wiekowej (9 lat) rywalizowano na dystansie 25 m st. motylkowym i 25 m st. dowolnym. Dwukrotnie na podium (dekorowano do X miejsca) stawał Kacper Bończoszek, który zajął VII miejsce na 25 m st. motylkowym oraz VIII miejsce na 25 m st. dowolnym. Z kolei Zuzanna Pluta zajęła IX miejsce na 25 m st. dowolnym.

W najstarszej kategorii wiekowej, w której wystąpili kraśniczanie (10 lat) – Gabriela Surowiec zdobyła złoty medal na 50 m st. grzbietowym oraz zajęła VII miejsce na 25 m st. motylkowym. Z kolei Milena Sosnówka zdobyła srebrny medal na 25 m st. motylkowym, przegrywając „złoto” o zaledwie 0,01 sek. oraz zajęła IV miejsce na 50 m st. grzbietowym. Wśród chłopców brązowy medal na dystansie 50 m st. grzbietowym zdobył Jan Szymula, dodatkowo zajął IV miejsce na 25 m st. motylkowym. Z kolei Dawid Dzięgielewski zajął V miejsce na 50 m st. grzbietowym oraz VII miejsce na 25 m st. motylkowym.

Pozostali zawodnicy: Hanna Michota, Natalia Rosińska, Julia Skibniewska, Anna Wąsik, Emilia Wielgus, Patryk Mączka, Bartosz Rybak, Piotr Todys również zaliczyli bardzo dobre starty, wielokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Kolejna runda zawodów odbędzie się w kwietniu.