Nasi Partnerzy

I runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”.

W dniu 24.02.2018 r. na pływalni Aqua Lublin odbyła się I runda zawodów „O Laur
Lubelskiego Koziołka”. Zawody jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – wystąpiło 547
zawodników i zawodniczek z 23 klubów. W tym gronie znalazło się 14 najmłodszych pływaków UKP
„FALA” Kraśnik z trenerem Mariuszem Kwietniewskim.

Zawody rozpoczęły się niezwykle udanie, bo już na początku – w najmłodszej kategorii
wiekowej (8 lat i młodsi) – złoty medal na dystansie 25 m st. grzbietowym wywalczył Marcel Wilk.
Ponadto, drugie „złoto” dołożył w wyścigu na dystansie 25 m st. dowolnym. W tej samej kategorii
wiekowej bardzo dobrze wypadła Emilia Surowiec, która w debiucie na tak dużych zawodach zajęła IV
miejsce na dystansie 25 m st. dowolnym oraz VI miejsce na dystansie 25 m st. grzbietowym. Na podium
stawała również Nikola Dzięgielewska (dekorowano do X miejsca), która na dystansie 25 m st.
dowolnym zajęła VIII miejsce.

W kolejnej kategorii wiekowej – 9 lat – bardzo dobrze zaprezentowała się Jolanta Kwietniewska,
która w obu startach stawała na podium: na 25 m st. klasycznym zajęła IV miejsce, zaś na 25 m st.
grzbietowym była VIII.
W najstarszej kategorii wiekowej, w której wystąpili kraśniczanie dwukrotnie na podium stawał
Kacper Bończoszek, który zajął VII miejsce na 50 m st. dowolnym oraz X miejsce na 25 m st.
motylkowy.

Pozostali zawodnicy, niemal sami debiutanci: Zuzanna Piech, Aleksandra Grabczak, Nadia
Szczygieł, Iga Żuber, Weronika Stefanek, Hanna Michota, Gabriel Świca, Mateusz Zapalski oraz Kamil
Lenartowicz poprawili swoje rekordy życiowe i również zaliczyli bardzo dobre starty.