I Multi Liga

W dniu 4.02.2017 r. na pływalni AQUA Lublin swoje ligowe zmagania nowego sezonu rozpoczęli pływacy UKP „FALA” Kraśnik. Pierwsza runda nazwana Multi Ligą była połączeniem Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików oraz Ligi Open. O ogromnym zainteresowaniu pływaniem na Lubelszczyźnie świadczy fakt, iż w zawodach wystąpiło niemal 500 zawodników z 22 klubów województwa.

DSC_4525

Kraśnickie podium na 50 m stylem dowolnym

W zawodach rewelacyjnie spisali się najmłodsi pływacy UKP „FALA”, którzy zdobywając 181 punktów wygrali klasyfikację drużynową I rundy. Bardzo okazale wyglądały zwłaszcza dekoracje na dystansie 50 m st. dowolnym dziewcząt oraz 100 m st. grzbietowym chłopców, gdzie całe podium zajmowali kraśniczanie. Wśród dziewcząt zwyciężyła Amelia Wysocka przed Anną Wilk i Mileną Machulak, zaś wśród chłopców wygrał Błażej Paszkowski przed Pawłem Buconiem i Wojciechem Siekaczyńskim.

DSC_4501

Kraśnickie podium na 100m stylem grzbietowym

Rezultaty wszystkich dekorowanych, to czołowe w kraju wyniki wg rankingu ogólnopolskiego 10-cio i 11-stolatków. Ponadto  Anna Wilk zwyciężyła na dystansie 100 m st. klasycznym, zaś III miejsce zajęła Milena Machulak. Z kolei ze wspomnianych już chłopców Paweł Bucoń zajął II miejsce na dystansie 50 m st. dowolnym, a III miejsce zajął Błażej Paszkowski. Na wynik drużynowy bardzo duży wpływ mieli również (punktuje czołowa dwunastka zawodników): Maja Ryfka – II miejsce na 100 m st. grzbietowym, Oliwia Sosnówka – V miejsce na 50 m st. klasycznym oraz VII miejsce na 200 m st. grzbietowym, Bartosz Zarawski – VI miejsce na 200 m st. grzbietowym, Gabriela Surowiec – VII miejsce na 100 m st. grzbietowym, Milena Sosnówka – VIII miejsce na 100 m st. grzbietowym.

Z bardzo dobrej strony pokazały się również zespoły sztafetowe, gdzie zarówno dziewczęta (M. Ryfka, A. Wysocka, M. Machulak, A. Wilk), jak i chłopcy (B. Paszkowski, W. Siekaczyński, Rafał Wójcik, P. Bucoń) zwyciężali w konkurencji 4×50 m st. dowolnym.

DSC_4665

Sztafeta 4x100m stylem dowolnym, startuje Artur Siekaczyński

Reprezentanci Fali startujący w Lidze Open nie zajmowali takich wysokich pozycji jak ich młodsze koleżanki i koledzy. Działo się tak z dwóch powodów. Po pierwsze większość zawodników z Kraśnika to 13,14 i 15 latkowie, a rywalizowali z o kilka lat starszymi juniorami, młodzieżowcami i seniorami. Po drugie znajdują się teraz w ciężkim treningu bowiem przygotowują się do startu w rocznikowych Mistrzostwach Polski ( pierwsza połowa marca br.). Wyróżnić w tych zawodach należy jednak postawę Magdaleny Wieczorek, Zofii Szewczyk, Artura Siekaczyńskiego i Łukasza Borsuka, który ustanowił rekord Klubu na 50m st. motylkowym – 27,58s.

Kolejne starty ligowe odbędą się 1 kwietnia w Biłgoraju ( liga Dzieci i Młodzików) i 2 kwietnia w Kraśniku ( Liga Open).