I Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych – Kryspinów

dsc045183 sierpnia 2013r., Polski Związek Pływacki wyznaczył termin rozegrania Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. W Kryspinowie koło Krakowa rywalizowały kobiety i mężczyźni w trzech kategoriach: seniorów, juniorów (17-18) i juniorów młodszych (14 lat, 15-16 lat). Kraśniczanie jechali na mistrzostwa z nadziejami na dobre starty, pewni dobrego przygotowania i formy.

Rywalizacja Juniorów 15-16 lat zakończyła się dubletem „Fali” – po porywającym finiszu zwyciężył Konrad Zapalski, a wicemistrzem Polski został Kornel Sola. Jakby tego było mało, jako czwarty przypłynął kolejny Kraśniczanin – Karol Grzywa, a w kategorii juniorów młodszych 14 lat II miejsce wywalczył Igor Prószyński. Czterech startujących Kraśniczan wywalczyło 3 medale Mistrzostw Polski! To największy sukces sportowy „Fali” w ostatnich latach.

Wszyscy medaliści powołani zostaną teraz do Kadry Narodowej i objęci szkoleniem centralnym do imprez międzynarodowych. A ponieważ Pływanie na Wodach Otwartych jest konkurencją olimpijską – być może doczekamy się kolejnego olimpijczyka z „Fali”.