Nasi Partnerzy

 

 

Grand Prix Puchar Polski

Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu

            W dniach 18-19 lutego na krytej pływalni Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu odbyły się pierwsze w 2017 roku zawody Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. Wystartowała rekordowa liczba 430 zawodników z 65 klubów.

           

Tak pomiedzy startami wypoczywali nasi zawodnicy

W zawodach wystartowało siedmioro zawodników UKP „Fala” Kraśnik, w tym aż pięcioro debiutantów w imprezie tej rangi. Poza swoimi startami, które były ostatnim sprawdzianem przed Zimowymi Mistrzostwami Polski Juniorów 14, 15 i 16 lat, mogli oni podglądać mistrzów pływania (Radosław Kawęcki, Alicja Tchórz, Aleksandra Urbańczyk i wielu innych). Start Kraśniczan w tych bardzo wyczerpujących zawodach ( II blok kończył się ok. godz. 22) należy uznać za udany. Pomimo zmęczenia ciężkimi treningami nasi zawodnicy ustanowili 11 rekordów życiowych. Najwięcej, bo aż po 3 „życiówki” uzyskali Maja Machulak i Artur Siekaczyński. Po 2 rekordy ustanowili Aleksandra Kurzyna i Zofia Szewczyk, a Maksymilian Swintozelski poprawił się 1 raz. Tym razem nieco wolniej pływali Aleksandra Kaproń i Piotr Borsuk.

            A teraz już Zimowe Mistrzostwa Polski. 14-latkowie popłyną w Lublinie w dniach 3-5 marca. W tym samym terminie w Ostrowcu wystąpią 15-latki. Tydzień później, 10-12 marca w Gliwicach rywalizować będą juniorzy 16-letni. Powodzenia!

Wyniki