Nasi Partnerzy

 

 

Grand Prix Polski w pływaniu – Łódź

Zgodnie z zapowiedzią w kolejnej edycji Grand Prix Polski w Pływaniu wystartowało sześcioro zawodników UKP Fala Kraśnik, uczniów Szkół Mistrzostwa Sportowego w Lublinie, Oświęcimiu i Ostrowcu Świętokrzyskim. Zawody odbyły się na pięknym obiekcie Zatoki Sportu w Łodzi i zgromadził 654 zawodników z 89 klubów.

Start pływaków Fali, po raz kolejny, był bardzo udany. Wielokrotnie poprawiali swoje rekordy życiowe, a niektórzy plasowali się w czołówkach klasyfikacji w swoich kategoriach wiekowych. Jak zwykle świetnie zaprezentowała się Amelia Wysocka ustanawiając rekordy życiowe w każdym swoim starcie, a jednocześnie aż 4 rekordy Klubu! ( 50 i 100m st. dowolnym i 50 i 100m st. motylkowym). Te wyczyny zapewniły jej II miejsca w 3 klasyfikacjach: najlepszej zawodniczki 14 letniej, najlepszej kraulistki i najlepszej delfinistki 14 letniej, a drobny błąd techniczny pozbawił ją zwycięstwa w klasyfikacji najlepszych zmiennistek. Kolejny rewelacyjny start zanotowała też Anna Wilk bijąc 3 rekordy życiowe rezultatami dającymi miejsca w ścisłej czołówce ogólnopolskich rankingów w kategorii juniorek 15 letnich. Wyniki uzyskane na 400 i 800m st. dowolnym dały Ani II miejsce w klasyfikacji najlepszych kraulistek i VI miejsce wśród najlepszych zawodniczek 15 letnich. Aż 5 rekordów życiowych ustanowił Rafał Wójcik. I poprawiał te „życiówki” bardzo znacznie. To znakomity prognostyk przed Mistrzostwami Świata Głuchych, które już w listopadzie odbędą się w Gliwicach. Na pewno Rafał w takiej formie będzie ważna częścią narodowej reprezentacji.

Dobra formę zaprezentowali też Piotr Borsuk, Maja Ryfka i Oliwia Sosnówka – ustanawiając zgodnie po jednym rekordzie życiowym.

Starty w Grand Prix Polski w Pływaniu oraz w innych, lokalnych zawodach to kolejne etapy przygotowań do Zimowych Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, które odbędą się w grudniu w Olsztynie, Lublinie, Gliwicach i Bydgoszczy.

wyniki