Nasi Partnerzy

 

 

Grand Prix Polski – okiem trenera

W dniach 19-20 marca w Lublinie rozegrano kolejne zawody z cyklu Grand Prix – Puchar Polski w Pływaniu. Wystartowało przeszło 300 zawodników z 70 klubów, w tym z 2 klubów z Litwy.
Grand Prix Polski to zawody skierowane przede wszystkim do najlepszych polskich seniorów i czołówki juniorów. Jednak w związku z faktem, że odbywały się w Lublinie wystartowali w nich bardzo młodzi zawodnicy „Fali”. Oczywiście ich zadaniem nie było nawiązanie wyrównanej rywalizacji, ale „podglądanie” jak pływają, jak się rozgrzewają i jak się zachowują najlepsi polscy zawodnicy. Celem kraśniczan było również uzyskanie jak najlepszych wyników, bowiem okazji do startu na 50-metrowej pływalni jest bardzo mało.
12-osobowa ekipa „Fali” w 44 startach ustanowiła 28 rekordów życiowych. W każdym swoim starcie „życiówkę” ustanawiali: Zofia Szewczyk (aż 5 razy!) , Mateusz Masiak, Emilia Dzięsław i Filip Bożek. Rekordy życiowe pobili także: Kacper Blat, Łukasz Borsuk, Anna Bucoń, Artur Siekaczyński, Zuzanna Skwara, Magdalena Wieczorek i Oktawia Wojtaszek.
Mam nadzieję, że doświadczenia z rywalizacji z najlepszymi polskimi zawodnikami i na długiej pływalni przyniosą rezultaty w przyszłości.

Wyniki Grand Prix Lublin           Zdjęcia