Grand Prix Polski na wodach otwartych Pogoria Open Water

Im - Konrad Zapalski, IIm - Kornel SolaDnia 27 czerwca w Dąbrowie Górniczej odbyły się zawody w pływaniu długodystansowym Pogoria Open Water 2015. Po kilku latach przerwy ponownie w Dąbrowie Górniczej spotkali się zawodnicy specjalizujący się w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych – tym bardziej, że tym razem impreza odbyła się w ramach II rundy Grand Prix Polski Open Water. Wystartowało ok. 150 zawodników w tym 40 na najdłuższym dystansie 3000m.

W zawodach wystartowało wielu utytułowanych zawodników w tym reprezentanci Polski na tegoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów i Uniwersjadę. Kraśniczanie, mimo, że nie uzyskali wcześniej kwalifikacji do MEJ, również stanowią czołówkę Polskich zawodników. Potwierdzili to w Dąbrowie Górniczej. Konrad Zapalski zwyciężył wśród juniorów 17-18 lat i to było już drugie kolejne zwycięstwo tego zawodnika w Grand Prix Polski ( wygrał dwa tygodnie wcześniej w Warszawie). II miejsce w tej kategorii zajął Kornel Sola i zapowiedział pogoń za Konradem w ogólnej klasyfikacji Grand Prix. Rezultaty uzyskane przez obu na dystansie 3000m – odpowiednio 32 min. 47 sekund ( Zapalski) i 33 min.9 sekund (Sola) – należy uznać za bardzo dobre. Dziewczęta z Fali nie chciały być gorsze. Magdalena Wieczorek zwyciężyła w kategorii juniorek 17-18 lat ( 38 min. 30 sekund), a Julia Hajdenraich zajęła II miejsce w kategorii juniorek 15-16 lat ( 41 min.54 sekund).

Całą czwórka kraśniczan wzięła również udział w sztafecie 4x200m i wywalczyła III miejsce za AZS AWF Katowice i Bobrami Dębica.

Za niespełna miesiąc odbędzie się III runda Grand Prix Polski. Będzie to najważniejsza runda bowiem rozegrana zostanie w ramach Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych ( Olsztyn 25-26 lipca). Tam nasi zawodnicy wystartują na „zacnych” dystansach – 5000m (juniorzy 15-16 lat), 7500m (juniorzy 17-18 lat) i 10000m – kategoria open.