Nasi Partnerzy

Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego – 22-23.06.2013 Puławy

dsc04498

W dniach 22-23 czerwca 2013 r. w Puławach odbyły się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu (pływalnia 50m). Wystartowało ok. 200 zawodników z 16 klubów. Rywalizowano w 3 kategoriach: młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i open (12 lat i starsi).

Zawodnicy UKP „Fala” wywalczyli 36 medali, a zdecydowanie najlepszym naszym zawodnikiem w tych zawodach był Konrad Zapalski, który zdobył 7 medali, w tym 5 złotych. Szczególnie dobry był wyścig na 1500m st. dowolnym, gdzie uzyskany rezultat 17:02,18 (obecnie czwarty wynik w Polsce wśród juniorów 15-letnich i rekord Klubu) dał Konradowi złoto w gronie juniorów i srebro w kat. open. Pozostałe złote medale wywalczył na dystansach: 100 i 200 st. motylkowym, 400 dowolnym (rekord Klubu), 200 i 400m st. zmiennym (rekord Klubu). Za te osiągnięcia został uznany najlepszym juniorem Mistrzostw.

Pozostałe 29 krążków przywieźli: Magdalena Wieczorek (1 złoty, 3 srebrne, 1 brązowy), Karolina Jacniacka (1 złoty, 2 srebrne, 2 brązowe), Igor Prószyński (1 srebrny i 3 brązowe – III miejsce w klasyfikacji najlepszych juniorów), Martyna Goleń (1 srebrny i 2 brązowe), Nataniel Jargiło (złoty, srebrny i brązowy), Julia Hajdenraich (1srebrny i 2 brązowe) i Mateusz Masiak (2 srebrne). Pojedyncze medale zdobyli: Maria Bryczek (srebro), Gabriel Majewski (srebro), Jakub Mazur (srebro) i Martyna Rynkowska (brąz).