Nasi Partnerzy

Finałowa runda zawodów O Laur Lubelskiego Koziołka

DSC_440612.12.2015 r. na pływalni Aqua Lublin odbyła się finałowa – VI runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Wzięło w niej udział 342 zawodników reprezentujących 17 klubów, którzy rywalizowali w 6 kategoriach wiekowych. W tym gronie znalazła się 25-cio osobowa grupa najmłodszych pływaków UKP „FALA” Kraśnik.
Dla kraśniczan zawody te były niezwykle udane. Zdominowali całkowicie rywalizację w dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych (8 lat i młodsi oraz 9 lat), w których zarówno dziewczęta, jak i chłopcy stawali na najwyższym stopniu podium.
w GRONIE ośmiolatków rywalizujących na dystansie 25 m st. klasycznym wygrali:  Amelia Wysocka i Paweł Bucoń. Ponadto na podium stawali (dekorowano do X miejsca): Wojciech Siekaczyński – II miejsce i Jan Szymula – V miejsce.
W kolejnej kategorii wiekowej (9 lat) rywalizowano na dystansie 50 m st. dowolnym. Bezkonkurencyjni okazali się: Anna Wilk i Błażej Paszkowski. Ponadto VI miejsce zajął Bartosz Chmiel.
W najstarszej kategorii wiekowej, w której wystąpili kraśniczanie (10 lat) – Oliwia Sosnówka zajęła X miejsce na dystansie 50 m st. grzbietowym.
Pozostali zawodnicy: Izabela Bis, Lena Grabczak, Natalia Kaczmarska, Jolanta Kwietniewska, Monika Marzec, Zuzanna Pluta, Laura Przywara, Natalia Rosińska, Maja Ryfka, Julia Skibniewska, Milena Sosnówka, Gabriela Surowiec, Klara Włodarczyk, Anna Wąsik, Szymon Baj, Rafał Wójcik i Bartosz Zarawski również zaliczyli bardzo dobre starty, wielokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe.
Po zawodach nastąpiło podsumowanie 39 edycji zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka 2015”. Pięcioro Kraśniczan zostało nagrodzonych pucharami i drobnymi upominkami dla najlepszej trójki w klasyfikacji końcowej. W kategorii 8 lat i młodsi chłopców zwyciężył Paweł Bucoń, a tuż za nim na drugim stopniu podium stanął Wojciech Siekaczyński. Wśród dziewcząt III miejsce zajęła Amelia Wysocka. W kategorii 9 lat dziewcząt zwyciężyła Anna Wilk, a wśród chłopców II miejsce zajął Błażej Paszkowski. Warto podkreślić, iż Amelia i Błażej startowali tylko w czterech rundach zawodów, co ograniczyło im możliwość zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.