Fala na wyjazdach

W ostatni weekend zawodnicy Fali wystartowali: Otwartych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Pływaniu ( Oświęcim 17-18 czerwca) oraz Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Andrychowa (18 czerwca).

W tych pierwszych zawodach popłynęły trenujące i uczące się na co dzień w szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu – Anna Wilk i Maja Ryfka. Ania zdobyła komplet medali: złoty na 400m st. zmiennym, srebrny na 200m st. klasycznym i brązowy na 200m st. zmiennym. Maja natomiast zwyciężyła na 100m st. grzbietowym oraz była trzy razy druga – na 50 i 200m st. grzbietowym i 50m st. motylkowym. Dla naszych reprezentantów zawody te były jednym ze sprawdzianów w przygotowaniach do Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 16 lat ( Ostrowiec Świętokrzyski 14-17 lipca).

Na Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Andrychowa wybrali się natomiast bracie Danylo i Dmytro Pylypiv trenujący Fali od 3 miesięcy. I spisali się w Andrychowie znakomicie. Młodszy, 11 letni Dmytro zwyciężył we wszystkich swoich startach – 50m st. grzbietowym, 50 i 100m st. klasycznym oraz 50 i 100m st. motylkowym! Starszy (14 lat) Danylo natomiast wygrał na 200m st. dowolnym, był II na 200m st. zmiennym oraz 3 razy zajął III miejsce (50 i 100m st. motylkowym i 100m st. dowolnym)! Co ważne chłopcy poprawiali swoje rekordy życiowe, a po zliczeniu punktów z najlepszych startów obaj uplasowali się II miejscach w klasyfikacji najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych.