Nasi Partnerzy

 

 

Fala na wodach otwartych

 

W dniach 23-24 lipca w Wąbrzeźnie rozegrano Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Wystartowało 130 zawodników z 32 klubów z całej Polski. Rywalizowano we wszystkich kategoriach juniorskich oraz w kategorii młodzieżowców i open.

Zawodnicy Fali Kraśnik od zawsze startują w tej rywalizacji dla prawdziwych twardzieli – już samo pokonanie desygnowanych dla poszczególnych kategorii wiekowych dystansów robi wrażenie: 2500m płyną juniorzy 14 lat, 5000m – juniorzy 15 i 16 lat, 7500m – juniorzy 17-18 lat, a 10000m – młodzieżowcy i kategoria open! Rozgrywane są także wyścigi sztafetowe 3x1250m ( sztafety muszą być mieszane – co najmniej jedna kobieta). I właśnie wyścigi sztafetowe rozegrano pierwszego dnia mistrzostw. Sztafeta Fali w kategorii juniorów 16 lat w składzie: Rafał Wójcik, Maja i Ryfka i Anna Wilk wywalczyła tytuł Mistrzów Polski! Natomiast sztafeta juniorów 15 lat ( Paweł Bucoń, Gabriela Surowiec i Milena Sosnówka) uplasowała się na drugim miejscu! W konkurencjach indywidualnych również bardzo dobre starty naszych zawodników. Rafał Wójcik, który po wyczerpującym sezonie ( start i medale Igrzysk Olimpijskich Głuchych) borykał się z problemami zdrowotnymi i przemęczeniem przez co nie wystartował w swoich Mistrzostwach Polskich na pływalni, odrodził się na wodach otwartych dość niespodziewanie zostając wicemistrzem Polski juniorów 16 lat na 5000m! Medale brązowe na tym samym dystansie wywalczyły też Milena Sosnówka ( kategoria 15 lat) i Anna Wilk (kategoria 16 lat). Te 5 medali dało Fali Kraśnik 4 miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw! Bardzo blisko podium uplasowali się także: Maja Ryfka ( 4 miejsce w kategorii 16 lat), Gabriela Surowiec ( 5 miejsce w kategorii 15 lat), Oliwia Sosnówka ( 5 miejsce w kategorii 17-18 lat), Paweł Bucoń (7 miejsce w kategorii 15 lat) i Dawid Dzięgielewski (8 miejsce w kategorii 15 lat).

Zawody na Wodach Otwartych zakończyły serię Letnich Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Serię dla Fali Kraśnik bardzo udaną, bo okraszoną aż 17 medalami (5 złotych, 5srebrych i 7 brązowych)!

Teraz dla naszych pływaków zasłużone wakacje. Nie będą ona długie, bowiem już od połowy sierpnia rozpoczną się zajęcia ogólnorozwojowe przygotowujące do kolejnego sezonu. Wszyscy żyjemy też nadzieją, że zaraz po wakacjach będziemy mogli trenować już na naszej pływalni w Kraśniku.

wyniki

galeria