„Fala” na Pucharze Roztocza 2018

_DSC5352W dniach 21-22 kwietnia na krytej pływalni OSiR w Zamościu odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie Puchar Roztocza. W bieżącym roku odbyła się już XIII edycja tych zawodów, a udział w nich wzięło przeszło 250 zawodników z 21 klubów.

Zawody rozegrano w 3 kategoriach wiekowych: dzieci 11 lat i młodsi, młodzicy 12-13 lat oraz juniorzy 14 lat i starsi. Regulamin zawodów mówi, że każdy zawodnik wybiera jeden styl i płynie nim dystanse 50, 100 i 200 metrów (po zawodach wybiera się najlepszych zawodników w poszczególnych specjalizacjach stylowych) oraz 100m st. zmiennym. Za wszystkie cztery starty powstaje klasyfikacja najlepszych zawodników – zdobywców Pucharu Roztocza w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Duży sukces w tych zawodach osiągnęli zawodnicy z Kraśnika, zdobywając aż 37 medali (15 złotych, 10 srebrnych i 12 brązowych). Nie wystarczyło to jednak do zwycięstwa w klasyfikacji medalowej. Przegraliśmy tylko z warszawskim Klubem Polna i to jedynie mniejszą liczbą srebrnych medali. Największy wkład w tą zdobycz mieli: Amelia Wysocka, która zwyciężyła zdecydowanie we wszystkich startach na 50, 100 i 200m st. dowolnym i 100m st. zmiennym, zdobywając Puchar Roztocza dla Najlepszej Zawodniczki w kat. 11 lat i młodsi (oczywiście zdobyła tez tytuł Najlepszej Kraulistki), Gabriela Surowiec – zdobywczyni 3 złotych medali na 50,100 i 200m st. grzbietowym oraz srebrnego na 100m zmiennym (zdobyła tytuł Najlepszej Grzbiecistki oraz zajęła II miejsce w klasyfikacji Najlepszej Zawodniczki w kat. 11lat i młodsi),Milena Sosnówka – 3 złote medale na 50,100i 200m st. motylkowym oraz brązowego na 100m zmiennym (tytuł Najlepszej Delfinistki w kat. 11 lat i młodsi), Oliwia Sosnówka – 2 złote medale na 100 i 200m st. motylkowym i srebrny na 50m tym stylem ( Najlepsza Delfinistka w kat. 12-13 lat), Wojciech Siekaczyński – 3 złote medale na 50,100 i 200m st. grzbietowym (Najlepszy Grzbiecista w kat. 11 lat i młodsi), Paweł Bucoń -4 srebrne medale na 50,100 i 200 m st. dowolnym i 100m st. zmiennym (II miejsce w klasyfikacji Najlepszych Kraulistów i II miejsce w klasyfikacji Najlepszych Zawodników w kat. 11 lat i młodsi), Błażej Paszkowski – 3 srebrne medale na 50,100 i 200m st. grzbietowym (II grzbiecista w kat. 12-13 lat), Anna Wilk – 3 brązowe medale na 50, 100 i 200m st. dowolnym (III kraulistka w kat. 12-13 lat), Maja Ryfka – 3 brązowe medale na 50,100 i 200m st. grzbietowym (III miejsce w klasyfikacji Najlepszych Grzbiecistek w kat. 12-13 lat), Piotr Borsuk – 3 brązowe medale na 50, 100 i 200m st. grzbietowym (III grzbiecista w kat. 14 lat i starsi) i Monika Marzec – srebrny medal na 200m st. klasycznym i brązowy na 100m tym stylem (III miejsce w klasyfikacji Najlepszych Żabkarek w kat. 12-13 lat). Na podium stanęła także debiutujący w tych zawodach Julia Skibniewska – III miejsce na 100m st. klasycznym w kat. 11 lat i młodsi.
W czasie kiedy duża część zawodników Fali ścigała się w Zamościu, jeden z naszych pływaków – Rafał Wójcik wziął udział w I Międzynarodowym Mitingu Pływackim dla dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i wywalczył tam 6 złotych medali ( 50 i100m st. dowolnym, 25 i 50m st. grzbietowym,50m st. motylkom i 100m st. zmiennym) zostając Najlepszych Zawodnikiem w kategorii wiekowej 10-12 lat!
W najbliższym czasie najmłodsi zawodnicy Fali wystartują w II rundzie cyklu zawodów o „Laur Lubelskiego Koziołka” (Lublin 28 kwietnia).