Fala na Mistrzostwach Województwa w Pływaniu



W dniach 7-8 listopada na pływalni Aqua Lublin rozegrano Zimowe Mistrzostwa Lubelskiego w Pływaniu. Wystartowało 363 zawodników z 22 klubów. Jak zwykle rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i open.
W zawodach wystartowała 7 osobowa ekipa UKP Fala Kraśnik. Byli to młodzicy: Mikołaj Pawlos i Brunon Dobrowolski, juniorzy młodsi – Nikola Dzięgielewska i Damian Rataj oraz juniorzy – Milena Sosnówka, Anna Guzdek i Rafał Wójcik. Bardzo dobrze spisał się, robiący w ostatnim czasie duże postępy, Damian Rataj. Tym razem również poprawiał rekordy życiowe w każdym starcie, często o kilka sekund! Dzięki temu wywalczył srebrny medal na 400m st. zmiennym i brązowy na 200m st. grzbietowym w kategorii juniorów 14-15 lat ( Damian jest młodszym rocznikiem tej kategorii). Na podium w tej samej kategorii stanęła też Nikola Dzięgielewska – zajęła III miejsce na 200m st. zmiennym . Srebrny medal w kategorii open wywalczyła ponadto Anna Guzdek ( na 200m st. motylkowym). Blisko podium uplasowali się: tegoroczna maturzystka – Milena Sosnówka (IV miejsce na 100m st. motylkowym) i Rafał Wójcik (IV miejsce na 400m st. dowolnym). Dla Rafała był to ostatni sprawdzian przed startem w Igrzyskach Olimpijskich Głuchych, które już niebawem odbędą się w Tokio ( o Rafale i jego drugich już Igrzyskach Olimpijskich napiszemy w osobnym poście). Rekordy życiowe ustanawiali także nasi młodzicy. I choć jeszcze nieco odstają poziomem sportowym od najlepszych w województwie, to te zawody dały im całą masę nowych doświadczeń i będą procentować w przyszłości.
Trzeba dodać, że podczas zawodów jedną z najlepszych zawodniczek była jeszcze niedawno nasza pływaczka Maja Ryfka (2 złote, dwa srebrne i brązowy medal) – od października z racji podjęcia studiów wyższych reprezentująca AZS AWF Biała Podlaska.
Kolejne zawody dla zawodników Fali już w niedzielę 16 listopada. Duża tym razem grupa wystartuje w Kozienicach w III Jesiennych Zawodach Pływackich Dzieci.













