Nasi Partnerzy

 

 

Fala na Mistrzostwach Polski Seniorów w Pływaniu

W dniach 31.05-4.06.20022r. na pływalni Aqua w Lublinie rozegrano Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Wystartowało niemal 500 zawodników z 99 klubów.

Zawodnicy UKP Fala Kraśnik to dopiero juniorzy ( większość juniorzy młodsi), ale ponieważ mistrzostwa rozgrywane były blisko Kraśnika postanowili sprawdzić swoje umiejętności na tle czołowych zawodników w Polsce. Oczywiście w zawodach tych startowali głownie po to, aby móc uczyć się od najlepszych. Niemniej czwórka dziewcząt wystąpiła w ścisłych finałach. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Anna Wilk, która mając zaledwie 16 lat dwukrotnie uplasowała się na V miejscu wśród seniorek na dystansach 800 i 1500m st. dowolnym. Ania była także IX na 400m tym stylem. Brawo!

W finałach B natomiast wystąpiły: Maja Ryfka ( dwukrotnie na 100 i 200m st. grzbietowy) oraz siostry Oliwia i Milena Sosnówka ( obie na 200m st. motylkowym). Dobre starty zanotowali także: Rafał Wójcik, Gabriela Surowiec, Dawid Dzięgielewski, Danylo Fylypiv i Piotr Borsuk. Tylko raz wystartowała Amelia Wysocka i musiała zrezygnować z dalszych występów ze względu na kontuzję.

Dodać trzeba, że swój pierwszy medal w seniorach wywalczył wychowanek Fali – Błażej Paszkowski. Płynąc wraz z kolegami ze swojego obecnego klubu ( AZS UMCS Lublin) w ostatniej konkurencji Mistrzostw Polski – sztafecie 4x100m st. zmiennym zdobył brązowy medal ( pokonywał 100 metrowy odcinek stylem motylkowym).

Teraz zawodnicy Fali przygotowywać się będą do juniorskich Letnich Mistrzostw Polski, które odbędą się w pierwszej połowie lipca.

galeria