Fala na Cyprze

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o powołaniu pływaków z Kraśnika do startu w reprezentacji Polskich juniorów i ich udziale w zawodach Multinations Youth Swimming Meet. Debiut w startach międzynarodowych Amelii Wysockiej i wychowanka Fali – Błażeja Paszkowskiego ( od kilku miesięcy reprezentuje AZS UMCS Lublin) odbył się w dniach 9-10 kwietnia w słonecznym Limassol na Cyprze ( pływali na odkrytej pływalni!). Udział w imprezie wzięły reprezentacje 15 państw.

Tak jak oczekiwaliśmy nasi zawodnicy nie wrócili do Polski z pustymi rękami. Oboje wywalczyli medale będąc członkami narodowych sztafet 4x100m st. zmiennym. Amelia wraz z koleżankami wywalczyła srebrne medale płynąc na swoim odcinku stylem motylkowym. Natomiast Błażej miał zaszczyt wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego stojąc wraz z kolegami na najwyższym stopniu podium ( rozpoczynał sztafetę płynąc stylem grzbietowym).

W swoich startach indywidualnych Amelia Wysocka wywalczyła V miejsce na 100m st. motylkowym, a Błażej był IX na 100m st. grzbietowym czym walnie przyczynili się do zwycięstwa Polski w klasyfikacji końcowej międzynarodowych zawodów ( przed Rumunią i Grecją).