Nasi Partnerzy

 

 

Fala Mistrzem Ligi Wojewódzkiej Open!

To był kolejny pływacki weekend. 14 listopada na krytej pływalni w Zamościu rozegrano Mistrzostwa Województwa Lubelskiego dzieci 10 i 11 lat, a 15 listopada w Lublinie odbyła się Finałowa Multi Liga ( połączone Ligi Dzieci i Młodzików i Liga Open).

W Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Dzieci nasze miasto reprezentowały tylko 3 dziewczynki: 10-cio letnie Emilia Surowiec i Nikola Dzięgielewska oraz 11-sto letnia Blanka Konopka. Tym razem nieco jeszcze zabrakło, aby stanąć na podium, ale było bardzo blisko! Emilia Surowiec zajęła IV miejsce na 100m st. zmiennym i VI lokatę na 50m st. klasycznym, Blanka Konopka była dwukrotnie V (100m st. grzbietowym i klasycznym), a Nikola wywalczyła VII miejsce na 50m st. motylkowym.

Dzień później odbyła się Finałowa Multi Liga Wojewódzka. W Lidze Open tytuł mistrzów wywalczyli zawodnicy UKP Fala Kraśnik i było to zwycięstwo w pełni zasłużone. Po 4 rundach rozegranych w 2020 roku pływacy Fali w klasyfikacji drużynowej wyprzedzili Orkę Zamość i AZS UMCS Lublin. W tej finałowej rundzie najlepiej zaprezentowali się: Rafał Wójcik (II miejsce na 200m st. motylkowy i 400m st. zmiennym z rezultatami, które są nowymi rekordami Polski Niesłyszących w kategorii juniorów 14 lat!), Maja Ryfka (II miejsce na 100m st. grzbietowym), Oliwia Sosnówka (II miejsce na 200m st. motylkowym), Amelia Wysocka (dwukrotnie III miejsce na 50 i 200m st. dowolnym) i Paweł Bucoń (III miejsce na 400m st. zmiennym). II miejsce wywalczyła także sztafeta 4x100m st. dowolnym w składzie: A. Wysocka, M. Ryfka, R. Wójcik i P. Bucoń.

W klasyfikacji najlepszych zawodników Ligi wśród kobiet zwyciężyła zaledwie 13-sto letnia Amelia Wysocka, a wśród mężczyzn – III był również 13-sto latek – Paweł Bucoń.

Należy dodać, że zwycięstwo w Lidze Wojewódzkiej Open było drugim z kolei, ale jednocześnie prawdopodobnie … ostatnim takim osiągnięciem klubu pływackiego z Kraśnika. Po pierwsze dlatego, że obecnie Fala nie ma możliwości rozwoju sportowego (tylko dzięki wydatnej pomocy Miasta Kraśnik – Klub może jeszcze funkcjonować i codziennie dojeżdżać na treningi do Ożarowa), a po drugie Lubelski Okręgowy Związek Pływacki zastanawia się nad inną formułą tych zawodów w przyszłych latach.

galeria 

wyniki