Emilia na podium

II runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 11-12 lat w pływaniu ponownie odbyła się w Zamościu ( w związku z panująca epidemią duża liczba pływalni jest nieczynna lub nie jest zainteresowana organizacją imprez sportowych). 10 kwietnia rywalizowało przeszło 160 zawodników z 13 klubów lubelszczyzny.

Fala w tej kategorii wiekowej to tylko 3 dziewczynki: 11-sto letnie Emilia Surowiec i Nikola Dzięgielewska oraz 12-sto letnia Blanka Konopka. I wszystkie trzy młode zawodniczki plasowały się w zawodach w czołówce. Emilia Surowiec zajęła III miejsce na 100m st. dowolnym i VI miejsce na 50m st. motylkowym. O „oczko” wyżej na 50m st. grzbietowym uplasowała się Nikola Dzięgielewska. Natomiast Blanka Konopka, choć nie jest sprinterką, zajęła V miejsce na 50m st. grzbietowym wśród młodziczek 12 lat.

Kolejna runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików odbędzie się dopiero po wakacjach. Ale przed kraśniczankami w czerwcu główny start w tym roku – Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11 lat oraz Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat – II runda.