Nasi Partnerzy

Dwunastolatkowie wciąż na czele

W dniach 8-9 czerwca w Lublinie rozegrano jednocześnie dwie imprezy pływackie: Ogólnopolskie Zawody dzieci 10 i 11 lat oraz Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat – II runda.. To zawody o zasięgu ogólnopolskim, więc poza klubami z Lubelszczyzny wystartowali także zawodnicy z Olsztyna, Suwałk, Bielska Podlaskiego czy Białegostoku. W sumie 340 zawodników z 20 klubów.

Wśród 12-latków faworyt był jeden – zawodnicy UKP Fala Kraśnik w tej kategorii wiekowej to ścisła czołówka krajowa (od 2 lat brylują o ogólnopolskich klasyfikacjach drużynowych). Nie inaczej było tym razem. Fala zwyciężyła zdecydowanie osiągając wynik 12079 pkt. Na ten rezultat złożyły się osiągnięcia 10-ciu zawodników, a w szczególności Amelii Wysockiej (4 złote medale na 100 i 400m st. dowolnym, 100m st. klasycznym i 200m st. zmiennym) , Gabrieli Surowiec (2 złota na 100 i 200m st. grzbietowym i srebrny na 200m st. klasycznym), Mileny Sosnówki (złoto na 100m st. motylkowym, srebro na 200m st. grzbietowym i 2 medale brązowe na 100m st. grzbietowym i 200m st. zmiennym), Emilii Wielgus (brąz na 100m st. motylkowym), Pawła Buconia (2 złote na 100 i 200m st. grzbietowym i 2 srebrne na 100 i 400 m st. dowolnym) i Wojciecha Siekaczyńskiego (2 srebrne medale na 100 i 200m st. grzbietowym). Zwycięstwa odniosły także obie nasze sztafety 4x50m st. dowolnym i 4×50 m st. zmiennym (obie startowały w składzie: A. Wysocka, G. Surowiec, P. Bucoń i W. Siekaczyński). W klasyfikacji najlepszych zawodników zwyciężyła A. Wysocka, a G. Surowiec była III. Wśród chłopców najlepszy okazał się P. Bucoń, a W. Siekaczyński zajął III lokatę.
Nasza „garstka” zawodników 10 i 11 lat (tylko sześcioro) nie osiągnęła już takich sukcesów, choć wszyscy ustanawiali swoje rekordy życiowe. Jedynie Gabriel Świca uplasował się w czołówce 11-latków (VI miejsce na 100m st. klasycznym), a 10-letnia Jolanta Kwietniewska wywalczyła VIII lokatę na 50m st. grzbietowym.

Teraz będziemy czekać, aż Polski Związek Pływacki podsumuje ogólnopolskie wyniki rywalizacji 12-latków po II rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików licząc na wysoką lokatę pływaków Fali.