Nasi Partnerzy

 

 

Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-letnich II runda Międzyrzec Podlaski

1W dniach 14-15 czerwca w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-letnich w Pływaniu – II runda. Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-letnich to najważniejsza impreza dla 12-latków w Polsce złożona z dwóch rund – I runda odbywa się w marcu, a II runda w czerwcu i startują w niej wszyscy zawodnicy 12-letni w Polsce (niemal jednocześnie odbywa się kilkanaście imprez w kraju), oczywiście reprezentując swoje drużyny klubowe.

            W tym roku wystartowało w całej Polsce niemal 200 klubowych zespołów. Wśród nich również zawodnicy UKP „Fala” Kraśnik. II runda odbyła się w Międzyrzecu Podlaskim i rywalizowały w niej drużyny z dwóch województw: lubelskiego i podkarpackiego. UKP „Fala” Kraśnik musiała uznać wyższość „Juvenii” Białystok i zajęła II miejsce z minimalną stratą punktową. Również II lokata przypadła „Fali” w klasyfikacji medalowej. 7 medali wywalczyli: Artur Siekaczyński (2 złote – 100 i 400 st. dowolnym i 2 srebrne – 100 i 200 m st. grzbietowym), Anna Bucoń ( brązowy medal na 400m st. dowolnym) oraz sztafety: złoto na 4×50 mst. Dowolnym (A. Siekaczyński, Wiktor Opoka, Filip Bożek i Dominik Rachoń) i srebro na 4×50 m st. zmiennym (A. Siekaczyński, Kacper Blat, D. Rachoń i W. Opoka). Blisko podium plasowali się także: Kacper Blat, Filip Bożek, Filip Iracki, Wiktor Opoka, Dominik Rachoń i Oktawia Wojtaszek.

            Teraz zbierane będą wyniki uzyskane przez 12-letnich zawodników w całej Polsce i opracowana zostanie klasyfikacja ogólnopolska Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat. Które miejsce zajmie „Fala”? Lokatę w pierwszej dwudziestce należałoby uznać za sukces.

Wyniki DMM 12lat             Klasyfikacja Drużynowa               Klasyfikacja Medalowa             Zdjęcia