Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat

_DSC4532W dniach 24-25 marca 2018 r. na pływalni Aqua Lublin odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat – I runda. Udział wzięło przeszło 150 zawodników z 20 klubów Lubelszczyzny.
W zawodach wystartowało 9-cioro zawodników UKP „Fala” Kraśnik (dwie 13-latki i siedmioro 12-latków). Mimo niepełnej liczby zawodników (aby obsadzić wszystkie punktowane konkurencje trzeba mieć w drużynie minimum 4 dziewczynki i 4 chłopców) nasi 12-stolatkowie zdołali zwyciężyć w najważniejszej klasyfikacji drużynowej! Co ciekawe taką samą liczbę punktów uzyskała ekipa UKS Orka Zamość. Oczywiście na taki wynik drużyny złożyły się znakomite starty indywidualne i aż 15 zdobytych medali. Klasą dla siebie był Błażej Paszkowski, który zwyciężył we wszystkich czterech swoich wyścigach – 100 i 200m st. grzbietowym, 100m st. motylkowym i 200m st. zmiennym. Świetnie spisali się także: Milena Machulak (I miejsce na 200m st. klasycznym, II miejsce na 100m st. dowolnym i dwukrotnie III miejsce na 100m st. klasycznym i 400m st. dowolnym) oraz Anna Wilk (trzykrotnie II miejsca na 100m st. klasycznym, 400m st. dowolnym i 200m st. zmiennym oraz III miejsce na 100m st. dowolnym). Do tego trzeba dołożyć dwa złote medale naszych sztafet MIX 4x50m st. zmiennym i 4x50m st. dowolnym (obie sztafety pływały w składzie -B. Paszkowski, A. Wilk, M. Machulak i Rafał Wójcik). Wysokie lokaty, choć za podium, zajęli także: Maja Ryfka ( dwa IV miejsca na 100 i 200m st. grzbietowym), Rafał Wójcik (dwa V miejsca 100m st. motylkowym i 100m st. dowolnym) i Bartosz Chmiel – VI miejsce na 100m st. grzbietowym. Wśród 13-sto latek na II stopniu podium stanęła Oliwia Sosnówka, a Monika Marzec zajęła IV miejsce (obie na dystansie 200m st. klasycznym)
Lubelskie zawody były jednymi z kilkunastu rozgrywanych w Polsce. Teraz Polski Związek Pływacki zliczy wszystkie wyniki i opublikuje klasyfikacje krajowe po I rundzie zawodów osobno dla 12-latków i 13-latków. A w czerwcu odbędą się II rundy zawodów, gdzie starsi wystartują w zawodach centralnych (Polskę podzielono na 3 części: zawody w Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie i Ostrowcu Świętokrzyskim), a młodsi kolejny raz w rywalizacji wojewódzkiej.