Drugie rundy Lig Pływackich

W dniach 9 i 10 kwietnia rozegrano II rundy Lig Wojewódzkich w Pływaniu. Najpierw w sobotę (09.04) w Biłgoraju ścigały się dzieci i młodzicy 10-12 lat, a w niedzielę (10.04) startowali zawodnicy w kategorii 13 lat i starsi (w Międzyrzecu Podlaskim).

DSC_7084W Biłgoraju Kraśnik reprezentowała grupa 21 zawodników UKP „Fala”. W zawodach tych wśród 12-latków indywidualnie najlepiej zaprezentował się – Aleksander Wietrzyk, który zajął V miejsce na dystansie 100m st grzbietowym (dekorowano do VI miejsca). Natomiast w wyścigu sztafetowym 4x50m st klasycznym ekipa Fali (w składzie Oskar Miazga, Jakub Kolasa, A. Wietrzyk oraz Jan Jachura) uplasowała się na miejscu IV. W drużynie 11-latków i młodszych najlepsze indywidualne wyniki ośągneli – Błażej Paszkowski III miejsce na 50m st grzbietowym oraz Anna Wilk V na 100m st dowolnym i VI na 50m grzbietem. Sztafeta 4×50 m stylem zmiennym MIX  w składzie Bartosz Chmiel, A. Wilk, Oliwia Sosnówka i B. Paszkowski zajęła IV miejsce, a sztafeta klasyczna (Monika Marzec, Lena Grabczak, Kacper Chodara i Bartosz Zarawski) uplasowała się na miejscu VI. W klasyfikacji końcowej ekipa Fali zajęła VI miejsce.

Wyniki II rundy WLDiM                Zdjęcia

IMG_0230W Międzyrzecu Podlaskim wystartowało 17 zawodników UKP „Fala”, ale w większości  byli to najmłodsi (13 i 14 latkowie) mogący startować w tych zawodach. Oni więc na wysokie lokaty muszą jeszcze zapracować. Punkty dla Fali zdobywali: indywidualnie

– Artur Siekaczyński XI – 400 dowolnym i XII – 100 grzbietem

Swoje punkty dołożyły zespoły sztafetowe 4x 100 zmiennym: wśród kobiet – zespół 1 (Anna Bucoń, Julia Hajdenraich, Maja Machulak, Zofia Szewczyk) miejsce VII, natomiast zespół 2 (Aleksandra Kaproń, Emilia Dzięsław, Oktawia Wojtaszek i Aleksandra Kurzyna) X miejsce. Natomiast zespoły męskie plasowały się na miejscach VII i XI, odpowiednio zespół 1 (Artur Siekaczyński, Kacper Blat, Łukasz Borsuk, Mateusz Masiak) i zespół 2 (Piotr Borsuk, Patryk Kasperski, Filip Bożek i Maks Swintozelski).

Następne rundy lig wojewódzkich odbędą się dopiero po wakacjach. Teraz wszyscy zawodnicy rozpoczynają już przygotowania do najważniejszych imprez sezonu (dla wszystkich kategorii wiekowych odbywają się one od końca maja do końca lipca).