Bardzo dobre pływanie Fali

5 września w Lublinie ( pływalnia Aqua Lublin w konfiguracji 50-cio metrowej) odbyły się zawody II Pucharu KU AZS UMCS Lublin. W zawodach wzięło udział 250 zawodników z Klubów z całej Polski w tym wielu medalistów Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Z wiadomych przyczyn w całym kraju odbywa się bardzo mała liczba zawodów pływackich. W związku z tym jeśli znajdą się odważni organizatorzy – chętnych do startu jest bardzo dużo ( a reżim sanitarny dopuszcza tylko 250 uczestników) i startują sami bardzo dobrzy zawodnicy. W Lublinie mogliśmy zobaczyć więc, poza zawodnikami z województwa lubelskiego, także zawodników z Warszawy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Rzeszowa i wielu innych. Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: 13-14 lat, 15-16 lat i open. Bardzo dobrze startowali w tej imprezie zawodnicy UKP Fala Kraśnik zdobywając 30 medali! Największą ich ilość wywalczyła Anna Wilk, która w czterech swoich startach zdobyła aż 8 medali bowiem do 4 zwycięstw ( 400, 800 i 1500m st. dowolnym oraz 400m st. zmiennym) w kategorii 13-14 lat dołożyła jednocześnie 2 srebrne i 2 brązowe medale w kategorii open! 5 medali przywiozła do Kraśnika 13-stp letnia Amelia Wysocka. Zdecydowanie zwyciężyła na 50 i 100 m st. dowolnym z doskonałymi rezultatami (odpowiednio 27,16 i 59,38), a na 50m st. motylkowym zajęła II miejsce w kategorii 13-14 lat. Wyniki w stylu dowolnym, które są rekordami klubu, dały jej jednocześnie srebrne medale w kategorii open. W każdym swoim starcie rekordy życiowe ustanawiali: Błażej Paszkowski ( 3 złote medale na 50,100 i 200 m st. grzbietowym i srebro na 50m st. motylkowym) oraz Maja Ryfka ( 2 złote medale na 100 i 200m st. grzbietowym, srebrny na 50m st. grzbietowym w kategorii 13-14 lat i srebro na 200m st. grzbietowym w kategorii open). W najmłodszej kategorii na podium stanęli także: Paweł Bucoń ( srebro na 800m st. dowolnym), Dawid Dzięgielewski ( III miejsce na 200m st. grzbietowym) i Gabriela Surowiec ( III miejsce na 200m st. klasycznym). W kategorii 15-16 lat III miejsce na 1500m st. dowolnym zajęła Oliwia Sosnówka, a w kategorii open Zofia Szewczyk zwyciężyła na 800m st. dowolnym i zajęła II miejsce na 400m tym stylem, Artur Siekaczyński był dwukrotnie III na 200m st. grzbietowym i 800m st. dowolnym, a Patryk Kasperski – III na 400m st. dowolnym.

Zakończył się letni sezon pływacki. Był on bardzo udany dla zawodników UKP Fala Kraśnik. Pomimo panującej pandemii – dzięki możliwości trenowania na odkrytej pływalni MOSiR – świetnie wystąpili na Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych ( 7 medali), a na wielu zawodach „basenowych” osiągali rezultaty plasujące ich na czele lub w ścisłej czołówce rankingów ogólnopolskich w wielu kategoriach wiekowych. Teraz będzie już znacznie trudniej, bo remont krytej pływalni w Kraśniku znacznie ogranicza możliwości treningowe lub całkowicie je uniemożliwia.