Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu

W dniach 9-10 kwietnia na pływalni olimpijskiej Aqua w Lublinie rozegrano finałowe zawody cyklu Arena Grand Prix Polski w Pływaniu. Wystartowała rekordowa liczba 950 zawodników z całej Polski oraz przedstawiciele Ukrainy i Mołdawii.

W gronie startujących nie zabrakło pływaków UKP Fala Kraśnik, którzy wielokrotnie plasowali się na czołowych miejscach swoich kategoriach wiekowych. Dwa zwycięstwa w kategorii juniorek 16 lat odniosła Anna Wilk – na 800m st. dowolnym i 400m st. zmiennym. Jednocześnie w tych startach uplasowała się w czołówce w kategorii open (odpowiednio III i IV miejsce). Dwukrotnie II lokatę wywalczyła natomiast Maja Ryfka – na 100 i 200m st. grzbietowym, dzięki czemu została II grzbiecistką 16 letnią imprezy. Wysokie V miejsca wywalczyli też Gabriela Surowiec ( na 200m st. grzbietowym) i Rafał Wójcik ( na 200m st. dowolnym). Dodatkowo Rafał ustanowił aż 3 nowe rekordy Polski wśród niesłyszących juniorów do lat 17 (50,100 i 200m st. dowolnym). Rekordy życiowe podczas zawodów ustanawiali: Milena Sosnówka, Oliwia Sosnówka, Paweł Bucoń i Piotr Borsuk.

Już za dwa tygodnie kolejne starty kraśnickich pływaków – Puchar Roztocza w Zamościu i Otylia Swim Cup w Lublinie.