Arena Grand Prix Polski

W dniach 26-27 lutego 2022 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrano pierwsze w tym roku zawody z cyklu Arena Grand Prix Polski w pływaniu. W imprezie udział wzięło przeszło 500 zawodników z 80 klubów z Polski oraz Czeskiego Sport Club Pardubice.

W Ostrowcu nie mogło zabraknąć pływaków UKP Fala Kraśnik, którzy wielokrotnie plasowali się w czołówce zawodów w swoich kategoriach wiekowych. Amelia Wysocka odniosła tym razem zwycięstwo na 200m st. dowolnym oraz była dwukrotnie II na 50m st. motylkowym i klasycznym. Wśród juniorów 15 letnich na podium stanął także Paweł Bucoń (II miejsce na 200m st. grzbietowym), a w czołówce plasowali się również: Milena Sosnówka (IV miejsce na 100m st. motylkowym), Gabriela Surowiec (VI miejsce na 200m st. grzbietowym) i Dawid Dzięgielewski (X miejsce na 100m st. klasycznym). W bardzo mocno obsadzonej kategorii juniorek 16 lat świetnie zaprezentowały się Anna Wilk i Maja Ryfka – uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu. Wilk zajęła II miejsca na 400m st. dowolnym i 400m st. zmiennym oraz była dwa razy III – na 200 i 800m st. dowolnym. Maja natomiast wywalczyła dwukrotnie II miejsce na 100 i 200m st. grzbietowym. Natomiast 17 letnia Oliwia Sosnówka zajęła V lokatę na swoim koronnym dystansie 200m st. motylkowym.

Już w ten weekend pływaków czekają kolejne, tym razem wojewódzkie zawody. A następne starty w Arena Grand Prix Polski odbędą się w Oświęcimiu (19-20 marca) i Lublinie (9-10 kwietnia).