Nasi Partnerzy

30 medali na Zimowych Mistrzostwach Województwa

_DSC2775W dniach 24-25 listopada na olimpijskiej pływalni Aqua Lublin rozegrano Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu w trzech kategoriach wiekowych – młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i open. Wystartowało przeszło 350 zawodników z 28 klubów.
18 osobowa ekipa UKP Fala Kraśnik przywiozła z zawodów aż 30 medali! Na szczególne wyróżnienie zasłużyła 12 letnia Anna Wilk, która walczyła z o rok starszymi konkurentkami i zdobyła 5 medali w tym aż 4 złote ( 200,400,800 m st. dowolnym i 400m st. zmiennym). dzięki temu została III najlepszą zawodniczką w kategorii młodzików. Bardzo dobry start zaliczyła również Maja Machulak, która w kategorii juniorek wywalczyła 4 krążki – 2 złote ( 200 i 400m st. dowolnym), srebrny na 800m st. dowolnym i brązowy na 200m st. grzbietowym. Niewiele gorsza od swojej siostry Milena Machulak. W kategorii młodziczek zdobyła również 4 medale – srebrny na 200m st. dowolnym i brązowe na 50,400 i 800m tym stylem. Po trzy razy na podium stawali: Oliwia Sosnówka (srebro na 200 st. motylkowym i
800m st. dowolnym oraz brąz na 400m st. zmiennym) i Błażej Paszkowski ( 3 brązowe medale na 50,100 i 200m st. grzbietowym). Dwukrotnie medale odbierali: Patryk Kasperski (srebrny na 1500m st. dowolnym i brązowy na 200 m st. grzbietowym), Maja Ryfka (dwa brązowe na 50 i 200 st. grzbietowym) i Rafał Wójcik (2 brązowe na 200m st. motylkowym i 400m st. zmiennym). Jeden medal udało sie wywalczyć młodziczce Monice Marzec (brąz na 200m st. klasycznym), juniorom Piotrowi Borsukowi (srebro na 200m st. grzbietowym) i Maksymilianowi Swintozelskiemu (brąz na 200 m st. dowolnym) oraz w kategorii open -Zofii Szewczyk (srebro na 800m st. dowolnym) i Arturowi Siekaczyńskiemu (srebro na 200m st. grzbietowym).
To był bardzo dobry występ pływaków Fali co cieszy tym bardziej, że część zawodników już za trzy tygodnie ( 14-16.12.2018r) wystartuje w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat (Ostrowiec Św.) i 16 lat (Gorzów Wielkopolski), a niektórzy pojawią sie też na słupkach startowych podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat w Lublinie (18-22.12.2018r.)