11 medali w trakcie Memoriału Henryka Kosakowskiego w Lublinie

Memoriał zorganizowano w minioną sobotę, 17 lutego, na olimpijskiej pływalni (50m) Aqua Lublin. Zawody rozgrywane od 1972 r. upamiętniają postać pierwszego Prezesa Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Impreza miała zasięg międzynarodowy. W pływackich zawodach wzięło udział przeszło 320 zawodników z 35 klubów, w tym m.in. trzy ekipy z Ukrainy, pływacy z Warszawy, Słupska, Wieliczki, Rzeszowa, Raszyna, Dobrodzienia, Mielca, Ostrowca czy Radomia i oczywiście zawodnicy z województwa lubelskiego.

_DSC3387

_DSC3387
Obraz 2 z 308

Od 3 lat zawody rozgrywane są w 4 kategoriach wiekowych: kat. A – open (12 lat i starsi), kat. B – MEJ (dziewczęta 14-17 lat i chłopcy 15-16 lat), kat. C – Junior EYOF (dziewczęta 14-15 lat i Chłopcy 15-18 lat) i kat. D – młodzik+junior młodszy (dziewczęta 12-13 lat i chłopcy 12-14 lat).
 Nasza ekipa wywalczyła w zawodach 11 medali. W najmłodszej kategorii dziewcząt na wyróżnienie zasłużyła Oliwia Sosnówka, która zwyciężyła na dystansie 800m st. dowolnym, a na 100 i 200m st. motylkowym zajęła II miejsca. W tej samej kategorii chłopców dwukrotnie III miejsce (na 200 i 400m st. dowolnym) wywalczył Oskar Miazga. W juniorskich kategoriach najlepiej spisali się: Artur Siekaczyński (1 srebrny i trzy brązowe medale na 100 i 200m st. grzbietowym i 1500m st. dowolnym) oraz Zofia Szewczyk – III miejsce na 800m st. dowolnym.

Kolejne zawody dla kraśnickich pływaków 14-sto letnich i starszych będą miały jeszcze wyższą rangę sportową. Będzie to Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu rozegrany również na lubelskiej pływalni olimpijskiej.